Projekty

Lahůdky Chráněné dílny Fokus Vysočina 

S pomocí prostředků z Evropského sociálního fondu - Operačního programu zaměstnanost jsme mohli v loňském roce otevřít nový gastro provoz Bistro Čistá duše. 

Název projektu: Lahůdky Chráněné dílny Fokus Vysočina

Registrační číslo projektu: CZ.03.2.60/0.0/0.0/16_067/0005710

Doba realizace: od1. září 2017 do 31. srpna 2019

Cíl projektu: Záměrem projektu je vytvoření nové podnikatelské aktivity - Výrobny studené kuchyně a lahůdek. Hlavním cílem je vytvoření nových chráněných pracovních místo pro osoby se zdravotním postižením v havlíčkobrodském regionu.

Finanční zajištění projektu: Tento projekt zahrnuje prostředky Evropského sociálního fondu a prostředky ze státního rozpočtu. 

Čisté nádobí v Čisté duši 

Díky podpoře Pardubického kraje z grantu zaměřeného na podporu sociálního podnikání jsme získali prostředky na zkvalitnění pracovních podmínek pracovníků s hendikepem a zároveň můžeme zlepšit pracovní postupy ve výrobně zákusků.

Z grantu jsme zakoupili novou profesionální myčku, která rychle a důkladně umyje všechno náčiní a tím pádem zrychlí proces výroby, kdy nebudou muset pracovníci čekat na čistě nádobí. Z grantu budou mít užitek i naši zákazníci, protože si nyní mohou vychutnat ještě kvalitnější čerstvou kávu díky novému profesionálnímu kávovaru.

Za podporu Pardubickému kraji srdečně děkujeme. 

Recyklace má smysl 

Díky podpoře zaměstnaneckých Minigrantů Nadačního fondu Veolia a spolupráci s projektem FOREWEAR můžeme v letošním roce zkvalitnit výrobní proces v prádelně v Chotěboři. Profesionální pračky, které perou prádlo na zakázku pro různé odběratele, dostávají každý den opravdu hodně zabrat. Abychom zvýšili jejich odolnost a prodloužili životnost, zakoupíme ze získané podpory speciální zařízení na úpravu vody, které dokáže přizpůsobit vodu přímo potřebě pračky a eliminuje tak riziko poruchy z důvodu nevyhovujícího složení vody.

Vybavení chráněné dílny v Pelhřimově 

Díky podpoře Nadačního fondu pro Pelhřimovsko jsme mohli do rukodělné a keramické dílny v Pelhřimově pořídit další jednu sadu nového dílenského stolu a židle. Pracovníci mají tak lepší zázemí pro kompletační činnosti. Za podporu Nadačnímu fondu velmi děkujeme.